Zajvédelem
Bár a zaj nem köthető egyértelműen egyik környezeti elemhez sem, mégis a környezetvédelemhez tartozik, hiszen a kibocsátott zaj hatással van az abban élőkre. Leggyakrabban a levegőben terjedve fejti ki hatását, ami az egyszerű pszichikai hatástól (zavaró zaj) egészen a fizikai hatásig (fájdalom érzet) terjedhet. Jogszabályban meghatározásra kerültek azok a a hangnyomás értékek, melyek hosszabb távon érve az embereket nem okoznak sem fizikai sem pszichikai hatásokat.
Ahhoz, hogy az ember által végzett tevékenységek zajkibocsátása ne érje el ezeket a határértékeket, vagyis a hangnyomás értéke a megadott határértéken belül maradjon szükséges műszeres méréssel meghatározni a kibocsátást. A mérések eredményétől függően, szükség esetén a zajkibocsátás csökkentésére műszaki megoldást kell keresni.
Vizsgálatok esetén két főbb zajmérés típus végezhető:
- Környezeti zajkibocsátás (a levegőben terjedő zaj mérése a védendő homlokzatok előtt)
- Munkahelyi zajkibocsátás (munkavállalót érő zajterhelés meghatározásához, munkahely típusonként)
Cégünk szakértői több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkeznek a zaj- és rezgésvédelem szakterületén. A vizsgálatokhoz a legmodernebb, a legújabb technológiai trendeknek is megfelelő, a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) által hitelesített zajszintmérő műszereket, illetve szoftveres adatfeldolgozó rendszereket alkalmazunk.
A mérések alapján meghatározható az adott tevékenység zaj hatásterülete, vagyis hogy a kibocsátástól számítva mely területeken (ingatlanokon) lehet a zajtól eredő hatással számolni.
Ha további kérdése van, vagy árajánlatot szeretne kérni tőlünk, keressen elérhetőségeinken, melyet a kapcsolat oldalon talál.